Mała przestrzeń ogrodowa? To nie problem! Kilka kreatywnych pomysłów, która odmienią Twój ogródMałe podwórko może wydawać się bardzo małą przestrzenią, ale istnieje wiele kreatywnych sposobów na jej powiększenie. Możesz użyć budynku magazynowego lub małej stodoły, aby zmienić swoje podwórko w mini-farmę. Jeśli masz dzieci, możesz wzbogacić swoją przestrzeń o ściankę wspinaczkową, zestaw huśtawek lub piaskownicę. Gdy masz już wystarczająco duże podwórko, możesz zacząć sadzić drzewa.

Wulkaniczny ogród skalny

Mały ogród z wulkanicznych skał to świetny projekt dla małych przestrzeni. Są one obecnie szalenie popularne, i to nie bez powodu. Skały wulkaniczne można wykorzystać w ogrodzie na wiele sposobów, od budowy chodników i murków po obsadzanie grządek i pojemników.

Przytulny kącik

Jeśli Twoje podwórko jest wystarczająco małe, możesz stworzyć na nim przytulny kącik. Przytulny zakątek to taki, który jest nie tylko przytulny, ale i cichy. Można to osiągnąć, wypełniając niewielką przestrzeń jak największą liczbą roślin. Przytulny kącik może być tak prosty, jak kilka roślin doniczkowych, fotel, sofe lub może być rozbudowanym ogrodem z huśtawką i paleniskiem. Niezależnie od tego, czym wypełnisz swój przytulny kącik, zapewni Ci on prywatność, o jakiej większość ludzi tylko marzy. Technorattan jest materiałem, który daje bardzo przyjemne ciepło. Co więcej, meble ogrodowe z technorattanu są odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego można je wykorzystać w każdych warunkach pogodowych. Ponadto, technorattan nie poddaje się zniszczeniom, można go wykorzystać przez bardzo długi czas. Technorattan to również materiał, który jest bardzo bezpieczny dla zdrowia. Mimo, że jest on materiałem syntetycznym, to nie ma z nim problemów z alergiami. Można go wykorzystać zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci.

Sekretne miejsce w ogrodzie

Czy uwielbiasz dźwięk kropel deszczu na dachu lub widok gwiazd świecących w nocy? Jeśli tak, to ta propozycja jest dla Ciebie. Mały ogród na dachu to niezwykle unikalny sposób na dodanie odrobiny zieleni do wnętrza. Jeśli uwielbiasz hodować kwiaty, jest to również świetny sposób na ich uprawę w domu; nie możesz tego robić w doniczce ani w ziemi! Ogród na dachu to świetny sposób na dodanie odrobiny prywatności do swojego podwórka. Możesz uprawiać rośliny w małych doniczkach i umieścić je w pobliżu linii dachu, aby mieć do nich łatwy dostęp. Ogród na dachu zapewnia wspaniałą prywatność, a jednocześnie pozwala cieszyć się dźwiękami natury.

 

Cześć! Z tej strony...