Piękne pomysły na projekt ogrodu dla małych podwórek‍Przy projektowaniu ogrodu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wielkość podwórka, nachylenie terenu, rodzaj roślin, które chcesz uprawiać... lista jest długa. Jest jednak jedna rzecz, o którą nie musisz się martwić przy projektowaniu ogrodu: ograniczenia przestrzenne. A to dlatego, że istnieją niezwykle sprytne pomysły na projekt ogrodu na małe podwórka, które sprawdzą się na każdej przestrzeni. Od ogrodów wertykalnych po przytulne narożne działki - oto pomysłowe rozwiązania, które pozwolą w pełni wykorzystać niewielkie podwórko.

Pnącza to hit tego sezonu

Choć prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim przyzwyczaisz się do myśli, że Twoje podwórko może wyglądać jak park, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić od razu, aby zacząć zazieleniać swoją przestrzeń. Jeśli masz bardzo małe podwórko, możesz zacząć od roślin, które rosną na dużych przestrzeniach, takich jak pnącza i rośliny pnące. Dzięki nim można szybko i łatwo zasłonić ogrodzenie, kraty lub inne części podwórka.Krótka ścieżka, która wije się między roślinami, doda Twojemu podwórku wiele ciekawego. Długa ścieżka świetnie nadaje się do łączenia różnych przestrzeni, takich jak basen czy patio.

Balkony ogrodowe i zestawy mebli do małych przestrzeni

Małe podwórko może być doskonałym miejscem na małą kuchnię i jadalnię, a balkon ogrodowy to idealny sposób, aby je w pełni wykorzystać. Możesz wykorzystać balkon jako miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu lub do uprawy różnych ziół, warzyw lub kwiatów. Jeśli brakuje miejsca, można również uprawiać małe warzywa i zioła w doniczkach, które można łatwo przenieść w nasłonecznione miejsce, gdy pogoda będzie wystarczająco ciepła, aby sadzić je na zewnątrz.

Zestawy mebli ogrodowych z technorattanu to to zestaw wygodnych mebli tarasowych, które zmieszczą się na małym podwórku. Kompaktowa konstrukcja ułatwia przechowywanie, gdy nie jest używana. Zestaw zawiera sofę, fotel i fotel, które są obite sztuczną skórą. Do każdego mebla dołączony jest stolik boczny, na którym można odstawić napoje bez obawy, że przewrócą się podczas podmuchu wiatru. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do złożenia, a każdy element opatrzony jest czytelnym, numerowanym schematem.

 

Cześć! Z tej strony...